Kurucumuzun MesajıKoçaş Koleji yaşamım boyunca benim için önemli ve gerçekleştirilmesi gereken temel hedeflerimden biri oldu.

1981 yılında Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde dünyaya geldim. Oldukça güçlü ve imkânları doğru kullanan bir öğrencilik hayatımdan sonra hep hayalim olan matematik öğretmenliğini bitirdim. Hâlâ güçlerini ve hayır dualarını almaktan geri kalmadığım ailem ve eşimle çağdaş Türkiye’nin güzide kentlerinden olan Antalya’nın eğitim ve öğretime her zaman katkı sağlayacak hedeflerin peşinden koştum.

Yaşama ve insana yönelik sahip olduğum bu bilinç çerçevesinde değerli eşim Biyoloji Öğretmeni Sevgi Gülay Koçaş ile aktif öğretmenlik yaşamım boyunca Antalya’nın çocuklarını ülkenin en iyi, en nitelikli öğrenciler olması konusunda her zaman destekledim. Bu desteğin bana verdiği güvenden yola çıkarak 2010 yılında hayallerini gerçeğe dönüştüren dershane sloganıyla Koçaş Kriter Dershanesini ülkenin geleceği olan çocukların ve gençlerin hizmetine sundum.
Hayallerini gerçeğe dönüştürdüğümüz öğrencilerimizin ve Antalya’nın eğitim markası olan Koçaş Kriter Dershanesini tüm öğrenciler ve velileri tarafından aranan bir marka haline getirdim.

Eğitim ve öğretime en iyi hizmeti sunma çabam ve aydınlık bir Türkiye’ye olan inancım ve güvenim beni sürekli büyük hedefim’e odaklıyordu. 13 yılın birikimi ve başarıları daha kapsamlı ve kalıcı bir kurumla, bir büyük hedefle buluşmalıydı. Bu da gençliğimden beri hayalini kurduğum KOÇAŞ KOLEJİ’ydi.

Fakat bu aceleye getirilerek bir çırpıda gerçekleştirilecek bir proje olmamalıydı. Çünkü bu kolej benim en büyük hedefimdi. Dolayısıyla gerçekleştireceğim proje bu büyüklüğe yıllarca düşünü kurduğum özleme yakışır biçimde olmalıydı. Bu nedenle azimli ve branşında uzman profesyonel bir ekip oluşturarak günlerce, aylarca ölçüp biçtik, sorduk soruşturduk yurt içinde ve yurt dışındaki örnekleri inceledik. Her şeyi defalarca düşünerek karar verdik. İlk olarak büyük hedefimize Koçaş Koleji’ne yakışır bir mekan bulduk, ardından yerleşkesini en küçük birimlerden, toplu kullanım alanlarına hiçbir ayrıntısını aceleye getirmeden kusursuz biçimde büyük hedefe yakışır nitelikte yapılandırdık. Kuşkusuz ki aynı özlemi ve titizliği verecek olduğumuz eğitim-öğretim öğelerini oluştururken de göstermekteyiz.

İnanıyorum ki Koçaş Koleji Antalya’nın hatta Türkiye’nin donanımlı, işlevsel ve en teknolojik okulu olacak. Bu inançla; insanı yaşama bağlayan ona çalışma direnci ve gücü kazandıran hedeflerimiz için gösterdiğimiz çaba çevrenin koşulları, aldığı eğitim, umut ve ideallerin gerçekleşmesine yardımcı olacaktır.

Bu büyük hedefimizin gerçekleşmesinde başta ailem ve eşimle olmakla beraber katkısı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunar sizleri de aramızda görmekten onur ve gurur duyarım.

Mehmet Koçaş
Koçaş Eğitim Kurumları Kurucusu