Skip links

Kurucumuzun Mesajı

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Bugün burada olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Her birinizi, Koçaş Koleji'nin değerli ailesinin bir parçası olarak görmek benim için büyük bir onur.

Hayatım boyunca, eğitim ve öğretimde izlediğim yolda, Koçaş Koleji'ni kurma kararımda etkili olan değerli deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. 1981 yılında Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde doğdum ve öğrencilik yıllarımdan itibaren eğitimdeki güçlü etkilerle büyüdüm. Matematik öğretmenliği hayalim doğrultusunda ilerleyerek bu alanda eğitimimi tamamladım ve hayallerimi gerçekleştirmek için Antalya'nın eğitim ve öğretime katkı sağlayacak hedeflere odaklandım.

Sevgili eşim Biyoloji Öğretmeni Sevgi Gülay Koçaş ile birlikte, Antalya'nın çocuklarını ülkenin en iyi, en nitelikli öğrencileri olmaları konusunda destekledik. 2010 yılında, bu vizyonla yola çıkarak Koçaş Kriter Dershanesi'ni kurduk. Bu dershane, hayallerini gerçeğe dönüştürdüğümüz öğrencilerimiz ve Antalya'nın eğitim markası haline gelmeye başlayan bir kurum oldu.

Ancak benim için asıl büyük hedef, gençliğimden beri hayalini kurduğum Koçaş Koleji idi. Bu hedefe ulaşmak için aceleye gelmeyen, titizlikle planlanan bir projeye ihtiyaç vardı. Yıllarca düşündüğüm özleme uygun, kapsamlı ve kalıcı bir kurum yaratmak adına uzman bir ekip kurduk. Her detayı düşünerek, yurt içinde ve yurt dışında örnekleri inceleyerek, büyük hedefimize uygun bir mekan bulduk ve bu mekanı en ince ayrıntısına kadar planlayarak Koçaş Koleji'ni hayata geçirdik.

Koçaş Koleji 2022 yılında Türkiyenin yükselen yeni eğitim yıldızı Düşünür Kolejinin Antalya temsilciliğini aldı. Bir yıl içerisinde gösterdiğimiz başarılar ve eğitim modelimizdeki yeniliklerin genel merkezimiz tarafından gördüğü takdir ve memnuniyet ile Düşünür Koleji Akademik Kurul üyesi olarak Türkiyeye hizmet etmeye devam ediyorum.

Bu büyük hedefin gerçekleşmesinde en büyük destekçim olan aileme, eşime ve bu projede emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim. Sizleri aramızda görmekten büyük bir onur ve gurur duyacağımızı belirtmek isterim. Koçaş Koleji'nin başarı dolu bir geleceğe yol aldığını ve hep birlikte bu başarıya tanıklık edeceğimizi umut ediyorum.


Teşekkür ederim.

Strategy

Press and Media

Press and Media

Career

Career

Learn